Aicinām neuzticēties viltus sociālā dienesta darbiniekiem

Rīgas domes Labklājības departamenta rīcībā ir nonākusi informācija, ka uzdarbojas viltus sociālā dienesta darbinieki, kuri pa tālruni sola pārskaitīt vienreizējo ģimenes pabalstu 500 eiro apmērā. Aicinām bērnu vecākus nebūt lētticīgiem un būt piesardzīgiem, neizpaust svešiniekiem ne savas dzīvesvietas adresi, ne personas datus, un sarunas laikā nekādā gadījumā neizpaust savu bankas kontu pieejas datus. Būtiski atcerēties, ka pa tālruni pieprasīt internetbankas autorizācijas rīkus nav tiesīgs neviens.
Atgādinām, ka Rīgas Sociālā dienesta darbinieki var zvanīt saviem klientiem, lai pārrunātu sociālo situāciju, bet NEKAD neprasīs internetbankas pieejas datus. Rīgas domes Labklājības departaments vērš uzmanību, ka sociālā dienesta darbinieki sarunu uzsāks latviešu valodā (un tikai sarunas laikā var pāriet uz valodu, kas cilvēkam ir saprotama), iepazīstinās ar sevi nosaucot vārdu, uzvārdu un no kāda Rīgas Sociālā dienesta teritoriālā centra zvana. Turklāt vienreizējo atbalstu 500 EUR apmērā par katru bērnu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra ieskaitīs automātiski kredītiestādes kontā, kurā persona jau saņem ikmēneša pabalstu. Aicinām nebūt lētticīgiem!
Tāpat atgādinām, ja nepazīstams cilvēks jums klātienē vai telefoniski piedāvā kaut ko iegādāties, aicinām nedarīt to! Labāk pārrunājiet radušos situāciju ar saviem tuviniekiem pirms kaut kādu darbību veikšanas. Nelaidiet savā dzīvoklī nepiederošas personas, nekādā gadījumā neveiciet skaidras naudas darījumus un pārskaitījumus svešiniekiem. Aicinām pabrīdināt tuviniekus, īpaši sirmgalvjus, jo nereti par krāpnieku upuriem kļūst tieši viņi. Runājiet ar saviem vecākiem, vecvecākiem, lai viņi nenonāktu šādās situācijās, jo tas viņiem rada lielu stresu un pārdzīvojumu. Ja gadījumā jūs vai jūsu tuvinieks ir kļuvis par krāpniecības upuri, vērsieties Valsts policijā.
Atgādinām, ka šobrīd, kad valstī izsludināta ārkārtējā situācija “Covid-19” saslimšanas dēļ, Rīgas Sociālais dienests apmeklētājus klātienē nepieņem, tāpēc aicinām sazināties ar sociālā darba speciālistiem telefoniski vai pa e-pastu!
Neskaidrību gadījumos informāciju var iegūt zvanot pa Rīgas domes Labklājības departamenta bezmaksas informatīvo tālruni 80005055 vai Rīgas Sociālā dienesta informatīvo tālruni 67105048, kā arī noskaidrot teritoriālo centra adresi un tālruni var Labklājības departamenta mājas lapā: www.ld.riga.lv sadaļā Rīgas Sociālais dienests.
Esiet vērīgi un uzmanīgi!

Informāciju sagatavoja: Rīgas domes Labklājības departamenta Iedzīvotāju informēšanas nodaļas vadītāja Lita Brice, tālr.67105925; mob.tālr. 26385691, e-pasts:lita.brice@riga.lv