Aicinām jauniešus uz sarunu par vakcinācijas ietekmi uz reproduktīvo un seksuālo veselību

30. novembrī plkst.16.00 mediķi aicina pievienoties Zoom tiešsaistei, kurā jaunieši varēs uzdot jautājumus par vakcinācijas saistību ar reproduktīvo un seksuālo veselību čatiņā vai kamerā. Piekļuve tiešsaistei:
https://zoom.us/j/92282852876?pwd=QnY3QWpNL0tpajdPamp4MVl1bVUzdz09
Passcode: 272046

Kopš 18.gs. beigām, kad tika izgudrota pirmā vakcīna pret bakām, ar vakcinācijas palīdzību ir izglābtas miljoniem dzīvību. Vakcīnu noliedzēji ir bijuši visos laikos, tomēr īpaši skaļi vakcinācijas nozīme tiek apšaubīta beidzamo divu gadu laikā. Tas skaidrojams gan ar Covid-19 pandēmiju un līdz šim nebijušu tehnoloģiju pielietošanu vakcīnu izstrādē, gan ar sociālo mediju “pienesumu”, nekritiski daloties ar ziņām, kas nav pārbaudītas, ir maldinošas vai pat klaji melīgas.
Vakcinācijas pretinieki apgalvo, ka vakcīnas ir zinātnieku eksperiments, bet cilvēki – izmēģinājuma trusīši, īpaši vēršoties pret jaunu cilvēku “nopotēšanu”. Un tie ir patiesi satraucoši apgalvojumi, kas var atturēt no vakcinēšanās vai arī liek turpināt meklēt uzticamus informācijas avotus. Ārstu komanda aicina jauniešus – meklējot atbildes, uzticēties ārstiem, nevis sociālo tīklu “ekspertiem”!

Līdz 26. novembrim var arī iesūtīt jautājumus elektroniski mailto:jautajums@rdn.lv

Jauniešu jautājumus uzklausīs un Zoom sarunā piedalīsies:
Rīgas Stradiņa universitātes absolvente, ārste-rezidente ginekoloģijas un dzemdniecības specialitātē Elizabete Pumpure.
Rīgas Dzemdību nama valdes priekšsēdētāja, Imunizācijas valsts padomes locekle, ārste-ginekoloģe, dzemdību speciāliste Santa Markova.
Rīgas Stradiņa universitātes Dzemdniecības un ginekoloģijas katedras vadītāja, Rīgas Dzemdību nama galvenā ārste, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas galvenā speciāliste dzemdniecībā un ginekoloģijā, Veselības ministrijas galvenā speciāliste dzemdniecībā un ginekoloģijā, profesore Dace Rezeberga.
Rīgas Dzemdību nams aicina jauniešu iesaistīties sarunā, jo informācija par tik aktuālo tēmu
tiks pasniegta saprotamā un interaktīvā veidā. IESAISTIES UZ UZZINI!

Informāciju sagatavoja: Rīgas domes Labklājības departamenta Iedzīvotāju informēšanas nodaļas vadītāja Lita Brice, tālr. 26385691, e-pasts: lita.brice@riga.lv.