Jau otro gadu Rīgas domes Labklājības departaments piedāvā apmaksātu praksi RSU studentiem
Jau otro gadu pēc kārtas Rīgas domes Labklājības departamenta pakļautības iestādēs tiek nodrošinātas apmaksātas prakses vietas Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) bakalaura studiju programmas “Sociālais darbs” studentiem.
Pieci RSU studenti sadarbības ietvaros praktizējas Rīgas Sociālajā dienestā jau no 1. aprīļa un darīs to līdz 30. jūnijam, strādājot 32 stundas nedēļā klātienē, protams, ievērojot visas epidemioloģiskās drošības prasības. Par nepilnu jeb 0,8 darba slodzi studenti saņems 550,00 EUR atalgojumu.
Prakses mērķis ir padziļināt studiju kursu laikā apgūtās zināšanas, prasmes un kompetenci, mācoties sociālā darba prakses vietā, attīstīt praktikantos sociālā darbinieka profesionālo identitāti, veicināt praktikantu sagatavošanu patstāvīgam darbam sociālā darba nozarē. Katram praktikantam ir nozīmēts prakses vadītājs, kas dalās savā pieredzē un zināšanās ar topošajiem kolēģiem, kā arī tādā veidā pats paaugstina savu profesionalitāti.
Piemēram, studente Elza Renāte Treimane stāsta, ka viņa sociālo darbu izvēlējās studēt, īsti nezinot, kas tas ir. “Studijas šajā programmā aptver ļoti daudzas nozares, zināju, ka iegūšu plašas zināšanas par dažādām ar cilvēku saistītām dzīves jomām. Nezinot arī skaidri to, ko vēlos dzīvē darīt, šīs
studijas šķita ļoti saistošas. Šobrīd tuvojos 3. kursa noslēgumam un zinu, ka esmu savā vietā,” par studiju izvēli stāsta studente. Viņa no prakses vēlas iegūt reālu priekšstatu, ko sociālais darbinieks dara ikdienā, kā arī attīstīt dažādas prasmes, kas nepieciešamas sociālajā darbā.
Elza Renāte sociālajā darbā sevi redz, strādājam ar bērniem un jauniešiem, tādēļ, ja viņa nākotnē strādās sociālajā dienestā, tad labprāt to darīs nodaļā ģimenēm ar bērniem.
Savukārt studente Laura Adelīna Libreiha izvēlējās studēt sociālo darbu, jo zināja, ka viņai patīk palīdzēt citiem, turklāt viņai bija pieredze dažos labdarības projektos. Arī viņa no prakses vēlas iegūt skaidru sapratni par to, kāda ir sociālā darbinieka ikdiena, jo pagaidām pārsvarā ir tikai teorētiskas zināšanas. “Es vēlētos piedzīvot to reālo procesu secīgi no sākuma līdz beigām ar reālu klientu,” atzīst studente.
Labklājības departamenta un RSU sadarbība aizsākās 2018. gada jūlijā, kad tika parakstīts sadarbības līgums par to, ka RSU sociālā darba bakalaura studiju programmas 3. kursa studentiem pašvaldībā tiks nodrošinātas apmaksātas prakses vietas. Pirmo reizi prakses vietas tika piedāvātas pagājušajā gadā, kad to izmantoja 4 studenti. Šī sadarbība un prakse uzrādīja ļoti labu rezultātu, jo viena studente no pagājušā gada decembra strādā Rīgas Sociālā dienesta Kopienas centrā “Ābeļzieds”.
Šobrīd Rīgas Sociālajā dienestā strādā 463 darbinieks, no tiem sociālo palīdzību un sociālos pakalpojumus Rīgas iedzīvotājiem sniedz 366 sociālā darba speciālisti. Sociālais dienests cer, ka kādu dienu šī gada praktikanti pievienosies darbinieku pulkam un strādās ar sociālās palīdzības un sociālo pakalpojumu organizēšanu un sniegšanu Rīgas iedzīvotājiem.