Vingrošanas kompleksi sēdoša darba veicējiem

Rūpējoties par savu veselību, aicinām ieskatīties Labklājības departamenta sagatavotajos video materiālos - Sēdoša darba darītājiem!
Kā ar vienkāršiem, bet efektīviem vingrinājumiem var uzlabot savu pašsajūtu darba laikā un justies daudz labāk?
… noskatieties video un vingrojiet līdzi!

Ņemot vērā mūsdienu darba specifiku, kad liela daļa darbu tiek veikta sēžot (piemēram, pie datora vai vadot transportlīdzekli), vai arī tajā vērojamas monotonas un vienveidīgas kustības, daudzi darba veicēji mēdz sūdzēties par dažādiem veselības problēmu simptomiem – piemēram, sāpēm kakla un jostas daļā, vēnu vai mugurkaula problēmām. Un tas ir viegli izskaidrojams, ņemot vērā to, ka cilvēka fizioloģija nav piemērota ilgstošam darbam vienveidīgā pozā. Ilgstoša slodze, stress, neveselīgs uzturs un sēdošs darbs ir iemesls, dēļ kura var iegūts vairāku ķermeņa vietu saspringums jau pāris gadu laikā, kas var radīt būtiskas veselības problēmas.
Saspringums sēdoša darba veicējiem izraisa traucētu asinsriti, kā rezultātā palielinās spiediens uz jostas daļas skriemeļiem un pieaug reimatisma, osteohondrozes, radikulīta attīstības un arī nervu saknīšu nospiešanas risks. Tāpat izmainās vielmaiņa, kas var izraisīt liekā svara, sirds un asinsvadu slimības.

Rīgas domes Labklājības departaments ir sagatavojis ātro 5 minūšu vingrošanas kompleksu sēdoša darba veicējiem. Apsēdieties ērti un vingrojiet kopā ar instruktoru (skaties - vingrojam kopā)!

Rīgas domes Labklājības departaments sadarbībā ar Rīgas 1. slimnīcas fizioterapeitu Uldi Sproģi sagatavojis ieteikumus sēdoša darba darītājiem 14 minūtes:
1. Darba vietas iekārtošana.
2. Vingrojumu komplekss darba vietā.
Skaties un dari kopā ar mums!