.

Kur rīdzinieki, kuriem nav internetbankas, var saņemt Covid-19 sertifikātu

Digitālo Covid-19 sertifikātu ar darbinieku atbalstu var izdrukāt jebkurš Rīgas iedzīvotājs, kurš nelieto internetu vai kuram nav iespējas autorizēties tīmekļvietnē www.covid19sertifikats.lv, piecos Rīgas pilsētas Apkaimju iedzīvotāju centros:  Brīvības ielā 49/53, Ieriķu ielā 43, Daugavpils ielā 31, Eduarda Smiļģa ielā 46 un Gobas ielā 6a.

Pirms došanās uz kādu no Apkaimju iedzīvotāju centriem nepieciešams iepriekš pieteikties pa tālruni 80000800 darba dienās no plkst. 8.00 līdz 18.00. Cilvēki ar runas vai dzirdes traucējumiem var pieteikties, rakstot uz e-pastu: aic@riga.lv.

Rīgas dome aicina šo pakalpojumu izmantot tikai cilvēkiem, kuriem nav digitālo autorizēšanās iespēju, lai neveidotos garas rindas un netiktu ierobežota pakalpojuma saņemšana senioriem, kuriem tas ir nepieciešams.  

Jāpiebilst, ka iedzīvotāji, kuriem ir iespēja autentificēties tīmekļvietnē ar kādu no drošas piekļuves līdzekļiem (internetbanku, ID karti u.c.), bet nav iespējas izprintēt Covid-19 sertifikātu, var to izdarīt Rīgas pilsētas Apkaimju iedzīvotāju centros PIE PUBLISKĀS PIEKĻUVES DATORIEM, arī iepriekš piesakoties pa tālruni 80000800.  

Savukārt Rīgas Sociālā dienesta klienti, kuri nelieto internetu vai kuriem nav iespējas autorizēties tīmekļvietnē, var izdrukāt digitālo sertifikātu, dodoties pēc iepriekšēja pieraksta uz kādu no 12 piedāvātajām vietām.

Arī Rīgas Sociālā dienesta klientiem pirms došanās klātienē jāsazinās ar sava rajona teritoriālo centru un jāpierakstās uz konkrētu dienu un laiku:

Latgales rajona nodaļa
Avotu iela 31 k – 2, tālrunis 67037695
Salnas iela 2, tālrunis 67037447
Aiviekstes  iela 14, tālrunis 67037471
Aglonas iela 35  k-1, tālrunis 67181437
Mazā Lubānas iela 8, tālrunis 67105162

Pārdaugavas rajona nodaļa
Baldones iela 2, tālrunis 67012369 ( uz laiku nevar izdrukāt!)
Imantas 8. līnija 1  k-2, tālrunis 67037892
Dzirciema iela 24, kopienas centrs “Ābeļzieds”, tālrunis 67012046

Ziemeļu rajona nodaļa
Ieriķu iela 2B, tālrunis 67012127
Hanzas iela 7, tālrunis 67026649
Brīvības iela 266, tālrunis 67012157
Emmas iela 3, dienas centrs “Vecmīlgrāvis”, tālrunis 67181515

Dodoties uz vizīti savā konkrētajā pieraksta laikā, obligāti līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments (pase vai personas apliecība). Ja digitālā sertifikāta izdruku veiks par citu personu, piemēram, par bērnu, tad jāuzrāda dzimšanas apliecība, vai, piemēram, par audžubērnu Bāriņtiesas izsniegts dokuments. Ierodoties klātienē, būs jāaizpilda un jāparaksta veidlapa, pēc tam darbinieks uz vietas sagatavos iedzīvotāja digitālo Covid-19 sertifikātu un izsniegs to papīra formātā.

Senioru vakcinācija pašvaldības liela mēroga vakcinācijas centros

Senioru vakcinācija bez iepriekšēja pieraksta nemainīgi notiek no plkst. 9.00 līdz 10.00. Šobrīd vakcinācija notiek tikai ar “Pfizer/Biontech” vakcīnu. Seniori laipni gaidīti:
•Rīgas Centrāltirgus Gastronomijas paviljonā (Centrāltirgus ielā 3-1, ieeja no kanāla puses) ;
•Rīgas Kongresu namā (Krišjāņa Valdemāra ielā 5) .

Papildus seniori var doties uz Rīgas Dzemdību namu (Miera ielā 45) darba dienās no plkst. 10.00 līdz 12.00, kur vakcinācija notiek arī ar “Pfizer/Biontech” vakcīnu.

Pirms vakcinācijas ārstniecības persona izvērtēs vakcinējamā veselības stāvokli un konsultēs par vakcīnas iedarbību. Senioriem uz vakcināciju līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte) un jāierodas tādā apģērbā, kas ļauj viegli atbrīvot plecu. Aicinām ņemt līdzi savu dzeramo ūdeni.

Rīgas Kongresu namā un Rīgas Centrāltirgū turpinās iedzīvotāju vakcinācija pēc “brīvās rindas” principa laikā no plkst. 13.00 līdz 17.30, kad var nākt bez iepriekšēja pieraksta. Vakcinācija notiek ar “Pfizer/Biontech” vakcīnu.

Tāpat arī jebkurš iedzīvotājs var saņemt vakcīnu lielākajos tirdzniecības centros katru dienu no plkst. 10.00 līdz 20.00: T/C “Galleria Riga” (Dzirnavu ielā 67), T/C “Galerija Centrs” (Audēju ielā 16), T/C “Akropole” (Maskavas ielā 257), T/C “Alfa” (Brīvības gatvē 372), T/C “Domina” (Ieriķu ielā 3), T/C “Riga Plaza” (Mūkusalas ielā 71), T/C “Origo” (Stacijas laukumā 4), T/C “Dole” (Maskavas ielā 357), T/C “Sāga” un veikalā “IKEA” (Biķeru ielā 2). Tirdzniecības centros uz vakcināciju var ierasties, gan iepriekš reģistrējoties uz konkrētu laiku vietnē manavakcina.lv vai zvanot pa tālruni 8989, gan arī bez iepriekšējā pieraksta. Laikā no plkst. 10.00 līdz 11.00 seniori tiek apkalpoti prioritāri. Vakcinācija notiek ar “Pfizer/Biontech” vakcīnu.

Aicinām iedzīvotājus iepazīties ar Veselības ministrijas apkopoto informāciju par biežāk uzdotajiem jautājumiem un atbildēm par vakcināciju pret Covid-19, tai skaitā par pieejamajām vakcīnām konkrētajā vakcinācijas punktā, vakcinācijas kabinetu kontaktinformācija u.tml.

Lai izvairītos no vīrusa, drošākais veids ir vakcinācija!

Ieskaties par vakcināciju pret Covid-19

Aicinām ieskatīties vietnē www.covid19.gov.lv, kurā vienuviet ir pieejama aktuālā informācija par dažādiem jautājumiem saistībā ar Covid-19, tai skaitā par psihoemocionālā atbalsta bezmaksas saņemšanas iespējām (krīzes un atbalsta tālruņiem). Nepieciešamības gadījumā var zvanīt uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 8345. Vienotā tālruņa galvenais uzdevums ir palīdzēt iedzīvotājiem labāk orientēties informācijā, kas saistīta ar Covid-19, un palīdzēt saprast, kurā iestādē vērsties pēc palīdzības.

Iedzīvotāji pieteikties savai vakcīnai pret Covid-19aicināti:
* vietnē www.manavakcina.lv,
* pa tālruni 8989,
* sazinoties ārstniecības iestādi vai ar savu ģimenes ārstu.

Zāļu valsts aģentūras informatīvais materiāls par vakcīnām pret Covid-19.

Attālināta dokumentu vai iesniegumu iesniegšana Rīgas Sociālajam dienestam

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, aicinām arī pēc ārkārtējās situācijas beigām iesniegumus un dokumentus Rīgas Sociālajam dienestam iesniegt attālināti:
• iesniegumu, kas uzrakstīts latviešu valodā un ir personas pašrocīgi parakstīts, ievietot dokumentu kastē, kas atrodas pie katras no 14 Rīgas Sociālā dienesta klientu pieņemšanas vietām Rīgā. Iesniegumā jānorāda vārds, uzvārds, personas kods, adrese, e-pasta adrese, tālrunis un pēc iespējas plašāk jāapraksta problēma, kuru nepieciešams risināt. Papildus iesniegumā jānorāda konta numurs, uz kuru pārskaitīt pabalstu tā piešķiršanas gadījumā.
• parakstot ar drošu elektronisko parakstu, iesniegumu var iesniegt soc@riga.lv;
• izmantojot e-pakalpojumu “Iesniegums iestādei” portālā www.latvija.lv.
Iesniegumā personai obligāti jānorāda vārds un uzvārds, personas kods, adrese, tālrunis, un jānorāda konta numurs, uz kuru pārskaitīt pabalstu.

Aicinām ievērot to, ka Rīgas Sociālais dienests pēc ārkārtējās situācijas beigām no 7. aprīļa pieņem klientus klātienē pēc iepriekšēja pieraksta. Pieteikties apmeklējumam var, zvanot uz savai dzīvesvietai tuvāko teritoriālo centru

Tālruņi rīdziniekiem, kas var būt noderīgi emocionāli grūtā brīdī

Laikā, kad spēkā stājusies virkne ierobežojošu pasākumu ar mērķi samazināt pieaugošo slimības Covid-19 izplatību, ieviestie sociālās distancēšanās un epidemioloģiskās drošības pasākumi būtiski ietekmē līdzšinējās saskarsmes veidus un savstarpējo komunikāciju. Daļai sabiedrības šīs pārmaiņas var sagādāt lielākas grūtības un psihoemocionālās veselības pasliktināšanos. Satraukums, apjukums, bailes vai dusmas vairāk vai mazāk ietekmē ikvienu no mums. Grūtā brīdī var palīdzēt saruna ar līdzcilvēkiem, kuriem uzticaties, bet ja šādu iespēju nav, atgādinām, ka pieaugušajiem ir iespēja saņemt emocionālo atbalstu, zvanot krīžu un konsultāciju centram “Skalbes” pa diennakts krīzes tālruņiem 67222922 vai 27722292.

Trauksmes sajūta, neziņa vai bailes šajā laikā var pastiprināties īpaši senioru vidū. Tas saistāms ar to, ka tieši seniori ir sabiedrības daļa, kuru dažādu veselības problēmu dēļ slimība Covid-19 var skart vissmagāk, gan arī to, ka esošie drošības pasākumi rada arī lielāko sociālās izolētības risku, kas īpaši smagi var skart tieši vientuļos seniorus. Rīgas domes Labklājības departaments atgādina, ka darbojas Senioru zvanu centrs katru darba dienu - no plkst. 10.00 līdz 14.00. Rīgas seniori laipni aicināti zvanīt pa tālruņa numuriem 20224913, 25643438 un 29438355. Uz telefona zvaniem atbild brīvprātīgie seniori, kuri ikdienā sniedz ne vien praktisku informāciju par Rīgas pašvaldības iestāžu darbalaikiem vai šo iestāžu tālruņa numuriem, bet nereti ar savu pretimnākošo sirsnību ir būtisks emocionāls atbalsts brīžos, kad senioram nav neviens, ar ko parunāt. Turklāt, lai senioriem nenāktos zvanam tērēt savus līdzekļus, viņiem tiek piedāvāta iespēja atzvanīt. 

Ņemot vērā esošās situācijas radīto risku sociālajai atsvešinātībai, Rīgas domes Labklājības departaments aicina dalīties ar informāciju par biedrības “Skalbes” diennakts krīzes tālruni, Senioru zvanu centru un būt atsaucīgiem īpaši gadījumos, ja savā redzeslokā ir zināms kāds, kam šī informācija varētu būt ļoti noderīga un palīdzēt emocionāli grūtā brīdī.

Uzklausīšanas un garīgā atbalsta tālrunis “Emausas līnija”, kura darbību koordinē Latvijas konsekrētās personas. Zvanu centra darba laiks: no plkst. 9.00 līdz 21.00. Tālruņa Nr. 28495847. 

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa piedāvāto palīdzību ir iespējams saņemt 4 veidos:
1) Zvanot uz bezmaksas tālruni 116111 jebkurā diennakts laikā;
2) Rakstot uz e-pasta adresi: uzticibaspasts116111@bti.gov.lv;
3) Rakstot čatā darbadienās no plkst. 12.00 – 20.00. Čata logs meklējams VBTAI mājaslapā labajā apakšējā stūrī.
4) Izmantojot bezmaksas lietotni “Uzticības tālrunis”, kas paredzēta bērniem un pusaudžiem psiholoģiskas palīdzības saņemšanai. Ar tās palīdzību visu diennakti var bez maksas zvanīt uz Bērnu un pusaudžu uzticības tālruni 116111, saņemt e-konsultāciju krīzes situācijās, kā arī sazināties ar konsultantiem čatā.
Ja nepieciešams atbalsts bērna uzvedības problēmu pārvarēšanā, VBTAI Konsultatīvās nodaļas speciālistu konsultācijas var saņemt, zvanot uz tālruņa numuru 67359129.
Pusaudžu resursu centrs konsultē 10 - 18 gadu vecuma pusaudžus un viņu ģimenes locekļus. Kontaktinformācija un pieteikšanās formas konsultāciju saņemšanai: https://pusaudzim.lv/nepieciesams-atbalsts/.

Transporta pārvadājumi cilvēkiem ar Covid-19 diagnozi

*!*!*! Sanitārā Transporta Dienests SIA "Milur" piedāvā transporta pārvadājumus cilvēkiem ar Covid-19 diagnozi, kā arī, ja ir aizdomas par to. Transports aprīkots ar skābekļa aparātu, personālam ir speciālie aizsargtērpi. Specializētais transports aprīkots ar visu nepieciešamo, lai pasažieris justos droši, ērti un komfortabli, kā arī ar klimatkontroles zonu priekš klientiem transportēšanas medicīnas darbinieka pavadībā.

Tālrunis operatoram transporta pieteikšanai: 27070703 vai 27070702

Cena par km - 1.30 EUR+PVN.  Kā arī piemaksa par vienu braucienu 50.00 EUR+PVN (aizsarglīdzekļu pilnam aprīkojumam). Minimālā pasūtījuma summa ir 50.00 EUR + PVN

Uzņēmums strādā 24 stundas katru dienu! Protams, laicīga transporta rezervācija nodrošinās mieru un pārliecību, ka pacients laicīgi būs vajadzīgajā vietā un nevajadzēs gaidīt līdz atbrīvosies mašīna. Sanitārā transporta bāzes vietas ir Rīga, Jelgava, Auce. SIA "Milur" piedāvā sanitārā transporta pakalpojumus pa visu Latviju.

Plašāka informācija par SIA "Milur" mājas lapā.

*!*!*! Transporta pakalpojumus Covid-19 pacientu pārvadāšanai piedāvā: individuālā darba veicējs Aivars Oliņš. Transporta pieteikšana: 23301833, e-pasts: aivars773@inbox.lv

 

Brīvprātīgo palīdzība rīdziniekiem

Tos cilvēkus, īpaši seniorus, kuri atrodas pašizolācijā un kuriem nav neviena līdzcilvēka, kas varētu palīdzēt, aicinām sazināties ar biedrību „Latvijas Sarkanais Krusts” pa tālruni: 67336651 vai biedrību „Latvijas Samariešu apvienība” pa tālruni: 26602002 vai diennakts tālruni 8898.

Aplūko infografiku par brīvprātīgo palīdzību Rīgas pilsētas pašvaldībā ŠEIT!

Abas organizācijas visus brīvprātīgos pārbauda, slēdz līgumus, kuros ir atrunāta pakalpojuma sniegšana, ir nodrošinātas atšķirības zīmes un precizētas citas organizatoriskas darbības, bet galvenais, ka cilvēki, īpaši vecāka gada gājuma cilvēki, var uzticēties šiem cilvēkiem un organizācijas uzņemas līdzatbildību. Brīvprātīgie nekad nebrauc neaicināti un vienmēr saskaņos ierašanās laiku.

Tāpat arī aicinām neizpaust svešiniekiem ne savas dzīvesvietas adresi, ne personas datus. Ja nepazīstams cilvēks jums klātienē vai telefoniski piedāvā kaut ko iegādāties, aicinām to ļoti rūpīgi pārdomāt, lai nekļūtu par krāpniecības upuri! Labāk sazinieties ar minētajām nevalstiskajām organizācijām, kas var sniegt palīdzību pārtikas piegādē, medikamentu iegādē un sniegt citu palīdzību, ja jums tiešām nav neviena, kas var palīdzēt.

Siltais ēdiens bez maksas

1. Neuzrādot dokumentus, siltu ēdienu var saņemt kādā no četrām bezmaksas zupas virtuvēm. Ēdiens tiek izsniegts TIKAI līdzi nešanai savos traukos!

Zupas virtuves darbojas sekojošās adresēs:
• Āgenskalna rajonā, Daugavgrīvas ielā 1, darba dienās no plkst. 12.00 līdz 13.00
• Rīgas centrā, Kr.Barona ielā 56, no pirmdienas līdz sestdienai no plkst. 9.00 līdz 10.00, svētdienās no plkst. 16.00 līdz 17.00
• Rīgas centrā, Kr.Barona ielā 126, katru dienu no plkst. 12.00 līdz 13.00
• Ziemeļu rajonā, Zandartu iela 2A darba dienās no plkst. 13.00 līdz 14.00

2. Bezmaksas ēdināšanas pakalpojums mazaizsargāto iedzīvotāju grupām darbojas darba dienās! Silto ēdienu var saņemt TIKAI līdzi nešanai savos traukos! Silto ēdienu persona var saņemt, uzrādot Rīdzinieka karti, kurā elektroniski ir ievadīta Rīgas Sociālā dienesta izziņa:
• par atbilstību trūcīgas mājsaimniecības statusam;
• par atbilstību maznodrošinātas mājsaimniecības statusam;
• par ēdināšanas pakalpojuma saņemšanu.

Siltā ēdiena izdales vietas darba dienās darbojas sekojošās adresēs:
• Āgenskalnā, Daugavgrīvas ielā 1, darba laiks no plkst. 10.00 līdz 13.00
• Āgenskalnā, Slokas ielā 33, darba laiks no plkst. 9.00 līdz 14.00
• Sarkandaugavā, Aptiekas ielā 8, darba laiks no plkst. 10.00 līdz 15.00
• Sarkandaugavā, Duntes ielā 52, darba laiks no plkst. 10.00 līdz 14.00
• Vecmīlgrāvī, Meldru ielā 2, darba laiks no plkst. 12.00 līdz 15.00
• Ziepniekkalnā, Ziepju ielā 13, darba laiks no plkst. 12.00 līdz 15.00
• Bolderājā, Kaņepju ielā 16, darba laiks no plkst. 10.00 līdz 14.00
• Bolderājā, Gobas ielā 23, darba laiks no plkst. 10.00 līdz 15.00
• Bolderājā, Mežrozīšu iela 43, darba laiks ir no plkst. 11.00 līdz 14.00
• Ķengaragā, Maskavas ielā 264, darba laiks no plkst. 10.00 līdz 15.00
• Ķengaragā, Maskavas ielā 250A, darba laiks no plkst.10.00 līdz 14.30
• Juglā, Brīvības gatvē 369, darba laiks no plkst. 10.00 līdz 15.00
• Juglā, Brīvības gatvē 399, darba laiks no plkst. 10.00 līdz 14.00

Aicinājums nedrūzmēties rindā un ievērot 2 metru distanci, kā arī būt saprotošiem un stingri ievērot drošības noteikumus, un respektēt ēdiena izdalītāju prasības. Siltā ēdiena un zupas virtuvju izsniegšanas vietas uzrauga Rīgas pašvaldības policija!

Rīdzinieka karti, kāda tiek izmantota Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta biļešu sistēmā (e-talons), var nokārtot Rīgas satiksmes klientu apkalpošanas centros, uzrādot personas apliecinošu dokumentu (pase) un Rīgas Sociālā dienesta izsniegto izziņu.

Atgādinām, ka 10 vietās Rīgā turpinās Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām pārtikas un higiēnas preču paku izsniegšana.

Neskaidrību gadījumos lūdzam zvanīt pa Rīgas domes Labklājības departamenta BEZMAKSAS informatīvo tālruni 80005055 vai darba dienās, darba laikā Rīgas Sociālā dienesta informatīvo tālruni 67105048.

Informācija aktualizēta: 01.04.2021.

Eiropas atbalsta pakas

Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām atbalsta pakas Rīgas iedzīvotāji var saņemt, stingri ievērojot visas drošības prasības. Ar pārtikas paku izsniegšanas laikiem var iepazīties sadaļā Pārtikas pakas trūcīgajiem Rīgas iedzīvotājiem

UZMANĪBU!

Lai ierobežotu COVID-19 izplatību un mazinātu epidemioloģiskās drošības riskus, ja Jums ir paaugstināta temperatūra, sāpes kaklā, klepus vai citi saaukstēšanās simptomi, kā arī, esat bijis kontaktā ar slimu personu un atrodaties pašizolācijā, nedodieties paši pēc atbalsta pakām. Sazinieties ar Jums tuvāko atbalsta pakas izsniegšanas vietu, un pārrunājiet iespējamos risinājumus.

Tos rīdziniekus, kuri saņem piecas un vairāk pakas, nodibinājums "Samāriešu fonds" aicina sazināties pa tālruni 26393575, lai palīdzētu atbalsta pakas nogādāt uz mājām.