Notiks starptautiskā labdarības akcija „RAP rally”24.08.2015 16:53

Starptautiskas labdarības akcijas „RAP rally” ietvaros tās dalībnieki šā gada 30. augustā viesosies RPBJC struktūrvienībā „Pārdaugava”, lai ar savu ieguldījumu sniegtu devumu jauniešu ikdienas dzīves kvalitātes uzlabošanā. Akcijas laikā brīvprātīgie kopā ar jauniešu mājas jauniešiem atjaunos ēkas krāsojumu no ārpuses, kā arī krāsos jauniešu mājas telpas, veidos interjera priekšmetus (drēbju aizslietņus) jauniešu dzīvojamām istabām un sporta zāles daudzfunkcionalitātes nodrošināšanai, radot iespēju veidot vairākas zonas, kā arī radot mājīgākus apstākļus dažādu ne tik sportisku aktivitāšu organizēšanai un plānošanai. Līdztekus remonta darbiem, jauniešu mājas teritorijā tiks izveidots augļu dārzs, dodot iespēju ilgākā nākotnē jauniešiem izbaudīt tā ieguvumus savā ikdienā.
Akcijas dalībnieki ir brīvprātīgie no Nīderlandes, kuri katru otro gadu dodas uz kādu no Eiropas valstīm, dodot savu ieguldījumu atbalstu kādai no tajā esošajām organizācijām, kas strādā ar jauniešiem un/vai ģimenēm, vecāka gada gājuma iedzīvotājiem, nodrošinot viņiem psihosociālo atbalstu.
Kopumā ir plānots, ka akcijā Rīgā piedalīsies 40 brīvprātīgie un 13 jaunieši no jauniešu mājas „Pārdaugava”, kā arī jauniešu mājā strādājošie un citi interesenti.

Vairāk par akcijas norisi var uzzināt sazinoties ar RPBJC struktūrvienības „Pārdaugava” vadītāju Ingu Dreimani, tālrunis: 25616907.

Jauniešu iniciatīvas projekts „Mans budžets”20.08.2015 11:53

Jaunatnes politikas valsts programmas ietvaros Rīgas Sociālā dienesta Sociālā darba nodaļas Dienas centrs „Kamene” ir iesaistījies iniciatīvas projektā „Mans budžets”. Projektu īsteno Jelgavas Sociālo lietu pārvalde, sadarbojoties ar Jelgavas bērnu sociālās aprūpes centru un Dienas centru „Kamene”.
Jaunatnes politikas valsts programmas mērķis 2015. gadam ir nodrošināt informatīvu, metodisku un finansiālu valsts atbalstu, lai radītu labvēlīgu vidi, kas palīdzētu jaunietim uzsākt patstāvīgu dzīvi kā atbildīgam sabiedrības loceklim, nodrošinot darba ar jaunatni Latvijā koordināciju un attīstību.
Projekta norises laiks ir no 01.08.2015- 30.09.2015., aktivitāšu norise plānota gan Dienas centra „Kamene”, gan Jelgavas sociālo lietu pārvaldes telpās. Projektā kopumā plānots iesaistīt 25 jauniešus, no kuriem 10 jaunieši ir Dienas centra „Kamene” klienti vecumā no 13 gadiem.
Iniciatīvas projekta mērķis ir nodrošināt aktivitātes, kuras jauniešiem veicina izpratni par finanšu līdzekļu un sava personīgā budžeta plānošanu un veicināt izpratni par profesijas izvēles nozīmi tālākajā dzīvē.
Projekts tika uzsākts 17. augustā, ar iepazīšanās nodarbību „Tu+Es+Viņš+Viņa=Mēs”, visiem projektā iesaistītajiem dalībniekiem, Jelgavā. Savukārt, 18. augustā, projekta dalībnieki devās ekskursijā uz Latvijas Banku, kur veicot dažādus uzdevumus izzināja „Naudas pasauli”.
Projektā plānotas aktivitātes, kuras veicinās jauniešu izpratni par budžetu un tā plānošanu, kā arī dažādu profesiju izzināšana un savas izvēlētās profesijas ēnošana konkrētā darba vietā. Projekta galvenais mērķis ir izveidot Jelgavas un Rīgas (Pļavnieku mikrorajona) jaunietim nepieciešamo pakalpojumu karti, kura pēc tam būs brīvi pieejama papīra un digitālajā formātā.
Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2015. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros. Valsts programmas pasākumus īsteno Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra.

Informāciju sagatavoja Dienas centra „Kamene” sociālā darbiniece Elīna Kušiņičeva

Aicinām uz nodarbībām pie brīvdabas trenažieriem14.08.2015 11:04

Rīgas domes Labklājības departaments sadarbībā ar Latvijas Tautas Sporta Asociāciju aicina rīdziniekus uz  bezmaksas nodarbībām pie brīvdabas trenažieriem profesionāla trenera pavadībā.
Šogad nodarbības trenera pavadībā notiks Anniņmuižas parka teritorijā katru pirmdienu no 24.augusta līdz 26.oktobrim un Lucavsalas atpūtas parka teritorijā katru trešdienu sākot no 26.augusta  līdz 28.oktobrim. Kopumā šogad tiks novadītas 20 nodarbības, kuru laikā ikviens Rīgas iedzīvotājs varēs piedalīties fizisko vingrinājumu nodarbībās un to laikā  iemācīties pareizi izmantot trenažierus. Nodarbības ilgs vienu stundu no pulksten 18.00 līdz 19.00. Pielikumā nosūtīts precīzs nodarbību grafiks.
Rīgas domes Labklājības departaments informē, ka pārējā laikā iedzīvotāji tiek aicināti patstāvīgi izmantot jebkuru no 15 Rīgas brīvdabas trenažieru zālēm, kuras iespējams apmeklēt bez vecuma un laika ierobežojuma un – pilnīgi bez maksas!
Brīvdabas trenažieru zāļu atrašanās vietas Rīgā:
AB dambja teritorija;
Lucavsalas atpūtas parka teritorija;
Anniņmuižas parka teritorija;
Pie dzīvojamās mājas Ozolciema ielā 16, korp.7.;
Aktīvā atpūtas zona pie Daugavmalas promenādes (Ķengarags, Maskavas iela 17A);
Sporta laukums pie Daugavmalas promenādes (Ķengarags, Maskavas iela 262);
Sporta laukums Ķengaraga parkā;
Bērnu rotaļu laukums "Miera dārza" teritorijā ;
Teritorija Andreja Saharova ielā (starp Augusta Deglava, Andreja Saharova un Dravnieku ielām;
Bērnu rotaļu laukums Pļavnieku parkā (starp Andreja Saharova, Augusta Deglava un Ilūkstes ielām);
Basketbola laukums Mazā Kalna ielas skvērā);
Vecāķu pludmale;
Aktīvā atpūtas vieta pie Dambjapurva ezera;
Grīziņkalna parka teritorija;
Ziedoņdārza parka teritorija.
Vairāk informācijas: http://www.veseligsridzinieks.lv

Jauniešu iniciatīvas projekts „Es un teātris”14.08.2015 11:00

Jaunatnes politikas valsts programmas ietvaros Rīgas Sociālā dienesta Sociālā darba nodaļas Dienas centrs „Kamene” sadarbībā ar Sociālo pakalpojumu aģentūru un Rīgas pašvaldības Bērnu un jauniešu centra struktūrvienību „Ezermalas” jūlija beigās uzsāka kopīgu jauniešu iniciatīvas projektu „Es un teātris”.
Jaunatnes politikas valsts programmas mērķis 2015. gadam ir nodrošināt informatīvu, metodisku un finansiālu valsts atbalstu, lai radītu labvēlīgu vidi, kas palīdzētu jaunietim uzsākt patstāvīgu dzīvi kā atbildīgam sabiedrības loceklim, nodrošinot darba ar jaunatni Latvijā koordināciju un attīstību.Iniciatīvas projekta mērķis ir nodrošināt aktivitātes, kuras veicina jauniešu identitātes izprašanu, pašvērtējuma nostiprināšanos, jaunu prasmju apgūšanu teātra jomā  un kopīgas teātra izrādes izveidošanu un parādīšanu Dienas centrā „Kamene”, Sociālo pakalpojumu aģentūrā un vēl vienā sociālajā institūcijā. Projektā kopumā plānots iesaistīt 25 jauniešus, no kuriem 10 jaunieši ir Dienas centra „Kamene” klienti vecumā no 13 gadiem. Projektā jau notikušas divas aktivitātes – projekta grupas iepazīšanās un kopīga latviskās un savas identitātes izprašana un apzināšanās Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā – dodoties ekskursijā pa muzeju un veicot grupu darbu. 
Laika posmā no 10. - 14. augustam paredzēta projekta otrā daļa, kuras laikā projektā iesaistītie  jaunieši iepazīsies ar stāsta veidošanas tehnikām, iepazīs dažādus teātra vingrinājumus un kopā radīs vairākus stāstus, kuri kopā veidos teātra izrādi. Stāsti būs pašu jauniešu veidoti un atspoguļos dažādus dzīves scenārijus jaunietim, kurš sāk patstāvīgu dzīvi pēc vidusskolas pabeigšanas. Līdz ar projektu vēlamies sabiedrībā aktualizēt sekojošus jautājumus : jauniešu sociālā iekļaušana sabiedrībā, jaunieši, kuri dzīvo ārpus ģimenes aprūpē, audžu ģimenē dzīvojoši jaunieši, patstāvīgas dzīves uzsākšana un riski, kas ar to saistīti. Teātra izrādes pirmizrāde paredzēta 14. augustā Dienas centrā „Kamene”. Laiks vēl tiks precizēts. Ikviens ir aicināts uz izrādi un diskusiju pēc tam. Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2015. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros. Valsts programmas pasākumus īsteno Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra.

Informāciju sagatavoja Dienas centra „Kamene” sociālā darbiniece  Elīna Kušiņičeva, vairāk informācijas pa tālruni 67181236

Aicinām rīdziniekus aizpildīt anketas „Gada balva sociālajā nozarē” nominācijai „Iedzīvotāju paldies”14.08.2015 10:55

No 10. augusta līdz 6. decembrim otro reizi notiks konkurss „Gada balva sociālajā nozarē”. Konkursu organizē Rīgas domes Sociālo jautājumu komiteja sadarbībā ar Rīgas domes Labklājības departamentu, lai apzinātu un godinātu sociālās un veselības aprūpes nozares darbiniekus Rīgas pilsētas pašvaldības iestādēs, kuri profesionāli, atbildīgi un godprātīgi veic savus darba pienākumus, sniedzot atbalstu rīdziniekiem, kā arī lai veicinātu izpratni par sociālās, medicīnas nozares darbinieku darbu, popularizētu un celtu to prestižu sabiedrībā, paaugstinātu darbinieku motivāciju un piederības sajūta savai profesijai.
Šogad pirmo reizi konkursam „Gada balva sociālajā nozarē” varēs pieteikt darbiniekus nominācijai „Iedzīvotāju paldies”. Rīgas Sociālā dienesta 13 teritoriālajos un dienas centros, trijos ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās, Rīgas pašvaldības Bērnu un jauniešu centra struktūrvienībās, Rīgas patversmes nodaļās, kā arī Rīgas 1. slimnīcas poliklīnikās, Rīgas 2. slimnīcā, Rīgas pilsētas Dzemdību namā un sešās Rīgas veselības centra filiālēs izvietotas anketas un aptaujas kastes. Aicinām rīdziniekus aizpildīt anketu, iepriekš izvērtējot kuram no darbiniekiem vēlētos pateikt paldies par laipnu, saprotošu izturēšanos, atsaucību un iejūtīgu attieksmi, risinot līdzcilvēku veselības un sociālās problēmas, sniedzot atbalstu un palīdzību. Aicinām rīdziniekus aizpildītās anketas iemest aptaujas kastēs. Tāpat anketu var aizpildīt Rīgas domes Labklājības departamenta mājas lapā www.ld.riga.lv sadaļā Aktualitātes, kur arī var iepazīties ar konkursa nolikumu.
Konkursa galvenās balvas sociālajā un veselības aprūpes nozarē par augsti profesionālām, izcilām zināšanām, atbildīgu, godprātīgu darbu, īpašiem nopelniem savā nozarē un ieguldījumu kolektīva saliedēšanā gada nogalē saņems divi „ Leonīda Kurdjomova  balvas” nominanti.
Kuri kļūs par laureātiem varēs uzzināt svinīgā pasākumā „Gada balva sociālajā nozarē”  2015. gada 21. decembrī.
2014. gada nogalē konkurss „Gada balva sociālajā nozarē” notika pirmo reizi, un tika saņemti 67 pieteikumi. „ Leonīda Kurdjomova  balva” tika pasniegta Ausmai Bakānei -  Rīgas pašvaldības Bērnu jauniešu centra struktūrvienības „Imanta” vadītājai, kura sociālajā nozarē bija nostrādājusi 44 gadus, otru balvu saņēma Genādijs Sevastjanovs, SIA „Rīgas 1. slimnīcas” valdes loceklis, kura darba stāžs veselības aprūpes nozarē - 41 gads.

Informāciju sagatavoja: Rīgas domes Labklājības departamenta Iedzīvotāju informēšanas nodaļas vadītāja Lita Brice, tel.67105925; mob.tel. 26385691, e-pasts:lita.brice@riga.lv 

 

Rīgas iedzīvotāji aicināti apmeklēt bezmaksas lekciju „Bērnu traumatisms”14.08.2015 10:53

Rīgas domes Labklājības departamenta kārtējās gada budžeta programmas „Sadarbība ar nevalstiskajām organizācijām” ietvaros ir apspirināts biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” projekts „Dzīvosim veselīgi un droši”.
Projekta mērķis: veicināt vecāku un bērnu prasmju uzlabošanos par veselību un to ietekmējošiem faktoriem, kā arī veicināt izpratni par dažādiem drošības jautājumiem, veselīgu sabalansētu uzturu, higiēnu, atkarības vielām un traumatisma profilakses nepieciešamību.Projekta mērķauditorija ir Rīgas pilsētas iedzīvotāji.
Projekta sākuma un beigu datums: 11.06. 2015.– 15.09.2015.
Projekta ietvaros plānots organizēt apmācību ciklu par sekojošām tēmām:
1.Sabalansēta un pilnvērtīga uztura pamatprincipi
2.Higiēna
3.Zobu un mutes veselība
4.Atkarības vielas
5.Fiziskās aktivitātes
6.Bērnu traumatisms
Latvijas Sarkanais Krusts (turpmāk - LSK) aicina Rīgas iedzīvotājus apmeklēt bezmaksas lekciju „Bērnu traumatisms”, kas notiks 18.augustā krīzes centrā „Burtnieks” Rīgā, Burtnieka iela 37, 5 stāvā, konferenču telpā no pl.17.00 – 20.00.Lekcijas ietvaros projekta dalībniekiem tiks skaidrota fizisko aktivitāšu nozīmība un ietekme uz veselības stāvokli. Praktiskās nodarbības laikā visi interesenti varēs izmēģināt dažādus vingrinājumu veidus, kas uzlabo gan fizisko formu gan pašsajūtu. Savukārt bērniem tiks organizētas stafetes un citas sportiskās aktivitātes.
Lūdzam iepriekš pieteikties zvanot pa tālruni 67436672, vai rakstot uz e-pastu kristine.besedina@redcross.lv līdz 17.08.2015. plkst.12.00.
Rīgas domes Labklājības departamenta programmas „Sadarbība ar nevalstiskajām organizācijām” līdzfinansējuma apjoms, ko LSK saņems projekta īstenošanai ir 852,43 EUR.

Informāciju sagatavoja: LSK Programmu koordinatore Sanita Marnauza

RPBJC struktūrvienības „Ziemeļi” bērniem veltīts labdarības koncerts14.08.2015 10:50

2015. gada 12. augustā no plkst. 15.00 līdz 16.00 AAS „Gazprom” pārstāvniecības telpās Latvijā (Sudrabu Edžus ielā 1-1, Rīgā), norisināsies Krievijas pianistes, komponistes, daudzu starptautisku konkursu, festivālu laureātes Maralas Jakiševas (Maral Yakshieva) labdarības koncerts, kas tiks veltīts Rīgas pašvaldības Bērnu un jauniešu centra (RPBJC) struktūrvienībā „Ziemeļi” dzīvojošajiem bērniem. Koncerta programmā tiks atskaņoti izcilā krievu komponista Pētera Čaikovska skaņdarbi, kuram šogad tiek atzīmēta 175 jubileja. Bērni dzirdēs P.Čaikovska mūziku no baleta "Riekstkodis ",  klavieru cikla „Gadalaiki", kā arī Marala Jakiševa atskaņos savus sacerētos skaņdarbus klavierēm, un improvizācijas par P.Čaikovska populārākajiem skaņdarbiem džeza stilā. Pianists Metjū Šips par Maralas Jakiševas daiļradi ir teicis, ka viņa ir ārkārtīgi apdāvināta mūziķe ar dabas dotu pianistes talantu un skaidru izpratni par dažādu džeza un improvizācijas stilu izpildi. Viņā ir dziļa izpratne par modernās un klasiskās mūzikas improvizācijas formām.Stundu garo koncertu bērniem dāvinās Gazprom pārstāvniecība Latvijas Republikā, un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija bez atlīdzības ir devusi iespēju uz koncerta norises laiku izmantot augstskolas ciparu pianīno, kā arī sniedz atbalstu koncerta norisei.
Koncertu apmeklēs vairāk kā 40 Rīgas pašvaldības Bērnu un jauniešu centra struktūrvienībā „Ziemeļi” dzīvojošie bērni un personāls. Šajā struktūrvienībā uzturas 58 bērni vecumā no 2 līdz 18 gadiem. „Liels paldies par labdaru dāvāto iespēju bērniem koncertā iepazīt izcilu mūziku. Tie mums visiem būs svētki, ko bērni jau tagad gaida ar lielu prieku”, teica RPBJC struktūrvienības „Ziemeļi” vadītāja Sarmīte Grope.

Informāciju sagatavoja: Rīgas domes Labklājības departamenta Iedzīvotāju informēšanas nodaļas vadītāja Lita Brice, tel.67105925; mob.tel. 26385691, e-pasts:lita.brice@riga.lv

Rīgā bezdarba līmenis turpina saglabāties zems14.08.2015 10:48

Bezdarba līmenis Rīgā turpina saglabāties zems un maija beigās bija viszemākais pēdējo gadu laikā - 5,0% un 2015. gada 31. maijā Nodarbinātības valsts aģentūras Rīgas reģionālajā filiālē (NVA) bija reģistrēti 15 952 bezdarbnieki. Valstī 2015.gada 31.maijā bija reģistrēti 80 567 bezdarbnieki un bezdarba līmenis bija 8,6%. Salīdzinājumā ar 2014.gada maiju, bezdarba līmenis Rīgā samazinājies par 0,5 procentu punktiem.
NVA Rīgā maija beigās bija pieejamas 3 819 reģistrētas brīvas darba vietas, salīdzinot ar 2014.gada maiju, brīvo darba vietu skaits palielinājies par 145 darba vakancēm. Uz katru brīvo darba vietu Rīgā 2015. gada maija beigās pretendēja 4,2 bezdarbnieki. Valstī 2015. gada 31. maijā pavisam bija pieejamas 6 421 reģistrētas brīvas darba vietas, no tām 60% reģistrētas Rīgā.
Pašvaldības testētos sociālos pabalstus Rīgas Sociālajā dienestā (RSD) 2015. gada maijā saņēma 2 187 darbspējīgas nestrādājošas personas jeb 13,7% no visiem NVA reģistrētajiem bezdarbniekiem. Salīdzinot ar 2014.gada maiju, darbspējīgo nestrādājošo testēto pabalstu saņēmēju skaits RSD samazinājies par 603 personām.
Ilgstošo bezdarbnieku īpatsvars Rīgā NVA reģistrēto bezdarbnieku vidū  maija beigās bija 14,4%  jeb 2 304 ilgstoši bezdarbnieki. Lai arī ilgstošo bezdarbnieku skaits Rīgā samazinās, joprojām RSD reģistrēto ilgstoši nestrādājošo klientu īpatsvars no kopējā darbspējīgo nestrādājošo klientu skaita  saglabājas augsts – 29,3% jeb 793 personas – no 2014. gada maija tas samazinājies par 2,7 procentu punktiem jeb 405 personām.
Aktīvā nodarbinātības pasākuma „Algotie pagaidu sabiedriskie darbi” Rīgas pašvaldībā izveidoto algoto pagaidu  darba vietu un iesaistīto bezdarbnieku skaits līdz 2015. gada 30. jūnijam bija 226 bezdarbnieki, kuri veica vienkāršus vai mazkvalificētus darbus izpilddirekcijās, RD Satiksmes departamentā,  Mājokļu un vides departamentā. RD Labklājības departaments pavisam kopā no gada sākuma ir izveidojis 164 pagaidu darba vietas. Bezdarbnieki iesaistīti telpu, teritorijas sakopšanas, uzkopšana un labiekārtošanas darbos, kā arī  veikuši dažādus palīgdarbus. 2015. gadā no līgumu noslēgšanas brīža projektā iesaistījās 366 bezdarbnieki, no tiem 81 jeb 22,13% dalību projektā pārtrauca dažādu iemeslu dēļ, piemēram, zaudēts bezdarbnieka statuss, alkohola problēmas, darbs tālu no dzīvesvietas un citi iemesli. Projekts tiek īstenots no 02.03.2015. līdz 30.12.2015. NVA plānotais finansējums EUR 360 705.09,  kas ietver bezdarbnieku ikmēneša atlīdzību  (EUR 142.29), obligātās veselības pārbaudes līdz (EUR 28.46) un ikmēneša dotācijas (EUR 128.06) 6 darba koordinatoriem laika periodā no 02.03.2015. līdz 30.12.2015. Rīgas pašvaldības plānotais līdzfinansējums 2015. gadā EUR 91 628.75, kas ietver atalgojumu darba vadītājiem, izdevumus inventāra un materiālu iegādei un darba organizēšanai, pašvaldības teritoriju sakopšanai (degviela,  atkritumu izvešana u.c.).
Lai veicinātu aizvien plašāku mērķa grupu integrēšanu darba tirgū un vienlīdzīgu tiesību principa ievērošanu, sadarbībā ar „Invalīdu un viņu draugu apvienību „Apeirons”” 2012. gadā tika uzsākts nodarbinātības atbalsta pakalpojums cilvēkiem ar invaliditāti, strādājot gan ar konkrēto mērķgrupu, gan uzrunājot potenciālos darba devējus. Projekta mērķis ir nodrošināt Rīgas pilsētas iedzīvotājiem ar invaliditāti pakalpojumu, lai mazinātu un novērstu sociālās izolētības risku, veicinātu iekļaušanos sabiedrībā un integrāciju darba tirgū. 2014. gadā darbā iekārtojās 28 cilvēki ar invaliditāti. Izanalizējot 2014. gada rezultātus pakalpojumu saņēma 87 personas ar invaliditāti. Kopumā sniegto pakalpojumu stundas – 3144,  vidēji 36 stundas vienam cilvēkam. Projekts turpinās arī 2015. gadā, un pirmajos 6 mēnešos 43 cilvēki ar invaliditāti saņem/saņēma pakalpojumu un 5 iekārtoti darbā. Klienti papildu, pakalpojuma saņemšanas vietās, cilvēki ar invaliditāti saņem VSAA konsultācijas, latviešu valodas apmācības, NVA karjeras kKonsultācijas.

Informāciju sagatavoja: Rīgas domes Labklājības departamenta Iedzīvotāju informēšanas nodaļas vadītāja Lita Brice, tel.67105925; mob.tel. 26385691, e-pasts:lita.brice@riga.lv

Turpinās paku izdale trūcīgiem cilvēkiem14.08.2015 10:43

Apkopojot informāciju par Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām paku izdali, 2015.gada 1.pusgadā uz partnerorganizāciju izdales punktiem piegādāti vairāk nekā 173 tūkstoši pārtikas preču, kā arī gandrīz 35 tūkstoši higiēnas un saimniecības preču komplekti, informē Labklājības ministrija (LM).No visiem piegādātajiem pārtikas preču komplektiem trūcīgie iedzīvotāji jau saņēmuši gandrīz 90 tūkstošus komplektu, savukārt no higiēnas un saimniecības preču komplektiem – gandrīz 16 tūkstošus komplektu. Vienlaikus izdalītas arī mazliet vairāk nekā 300 gatavās maltītes.Tāpat īstenoti vairāk nekā 240 papildpasākumi, iesaistot tajos pāri par 5000 cilvēku. Visbiežāk sniegtas individuālas konsultācijas un informācija, organizētas lekcijas saistībā ar veselību un pirmās palīdzības sniegšanas apmācību, īstenotas apmācības ēdiena gatavošanā, izmantojot produktus, kādi ir komplektos, rīkoti semināri, kuros notikušas tikšanās ar dažādiem speciālistiem, organizēti pasākumi bērniem, kā arī pašpalīdzības grupas.
Vienlaikus Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) informē, ka 27.jūlijā uz mācību piederumu komplektu piegādi ir izsludināts atkārtots iepirkums. Tas nozīmē, ka Fonda partnerorganizācijas mācību piederumu komplektu izdali uzsāks pēc atkārtoti izsludinātā iepirkuma procedūru noslēgšanās. Par šī gada komplektu izdales uzsākšanu oktobrī vai novembrī detalizētāk informēs SIF. Atbilstoši SIF mācību piederumu komplektu iepirkuma prasībām, plānots iepirkt divu veidu mācību piederumu komplektus – skolas somas komplekts un individuālo mācību piederumu komplekts. Ar detalizētāku informāciju par komplektu saturu iespējams iepazīties LM interneta vietnē http://www.lm.gov.lv/text/2649.
Saskaņā ar normatīvo aktu prasībām, trūcīgās vai krīzes vai ārkārtas situācijās nonākušās ģimenes, kurās ir 5 – 16 gadus veci skolēni, ir tiesības mācību piederumu komplektus saņemt tajā kalendārajā gadā, kurā izsniegta izziņa par trūcīgas vai krīzes vai ārkārtas situācijā esošas personas statusu, neatkarīgi no izziņas derīguma termiņa. Balstoties uz iepriekš minēto, LM ir lūgusi sociālajiem dienestiem skaidrot esošo situāciju potenciāliem mācību piederumu paku saņēmējiem, informējot viņus par detalizētu komplektu saturu, lai tādējādi dotu iespēju ģimenēm plānot 2015./2016.mācību gadā iegādājamo preču apjomu.Vienlaikus LM uzsver, ka Fonda atbalsts drīkst tikai papildināt valsts un pašvaldību sniegto palīdzību nevis aizstāt to. Līdz ar to LM aicina pašvaldību sociālos dienestus, līdzīgi kā iepriekš, sniegt sociālos pabalstus trūcīgu ģimeņu skolēniem mācību piederumu iegādei sākot jauno mācību gadu.
Atgādinām, ka 2015.gada 1.ceturksnī veikta partnerorganizāciju pirmā atlase – no 29 pretendentiem noslēgti līgumi ar 21 partnerorganizāciju. Uz 31.06.2015. ir izveidotas 479 komplektu uzglabāšanas un izdales vietas, 6 vietās piedāvā zupas virtuves pakalpojumus – maltītes.17.martā ar AS “Dobeles dzirnavnieks” noslēgts līgums par pārtikas preču komplektu piegādi. Piegāde uzsākta aprīlī, izdale sākta maijā. Savukārt 28.aprīlī ar AS “Spodrība” noslēgts līgums par higiēnas un saimniecības preču komplektu piegādi. Piegāde un izdale uzsākta maijā.

Informāciju sagatavoja:Marika Kupče, LM Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021581, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv

Rīgas Sociālajā dienestā var pieteikties pabalstam izglītības ieguves atbalstam22.06.2015 11:14

Rīgas Sociālajā dienestā var pieteikties pabalstam izglītības ieguves atbalstam

Rīgas domes Labklājības departaments aicina rīdziniekus iesniegt iesniegumus par pabalstu izglītības ieguves atbalstam, saskaņā ar Rīgas domes 15.01.2013. saistošajiem noteikumiem Nr.202 „Par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par trūcīgu vai maznodrošinātu un sociālajiem pabalstiem Rīgas pilsētas pašvaldībā”.

Tiesības saņemt pabalstu ir ģimenēm, kuras deklarējušas savu pamata dzīvesvietu Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā ne mazāk kā divpadsmit mēnešus pirms pabalsta pieprasīšanas, dzīvo atbilstoši iesniegumā norādītajai adresei, un kuru ienākumi pēdējo trīs mēnešu laikā nepārsniedz EUR 192. 09 katram ģimenes loceklim, kā arī atbilst pārējiem šo saistošo noteikumu kritērijiem.

Pabalstu piešķir:
* vispārizglītojošās vai profesionālās izglītības iestādes audzēknim, kurš nav sasniedzis 20 gadu vecumu;
* sociālās korekcijas klašu audzēkņiem pabalstu piešķir bez vecuma ierobežojuma.

Pabalsts izglītības ieguves atbalstam apmērs ir 35,57 EUR katram skolniekam.

Lai saņemtu pabalstu:
bērna vecāks vai bērna likumiskais pārstāvis līdz 2015. gada 31.oktobrim vēršas Rīgas Sociālajā dienestā kur :
*jāuzrāda personu apliecinošs dokuments;
*jāiesniedz rakstisks iesniegums;
* jāaizpilda iztikas līdzekļu deklarācija.

Informāciju par sociālā darba speciālistu pieņemšanas laikiem un atbildes uz jautājumiem par sociālajiem pakalpojumiem un sociālajiem pabalstiem Rīgas pašvaldībā var saņemt, zvanot pa Rīgas domes Labklājības departamenta bezmaksas informatīvo tālruni 80005055, P,O,T,C no 9:00 – 17:00 un Pt no 9:00 – 16:00. Ārpus darba laika darbojas automātiskais atbildētājs. Papildus informāciju par sociālo palīdzību un sociālajiem pakalpojumiem Rīgas pilsētā var iegūt Labklājības departamenta mājas lapā www.ld.riga.lv.
2014. gadā pabalstu izglītības ieguves atbalstam saņēma 3115 rīdzinieki. Kopumā 2014. gadā pabalstam izglītības ieguves atbalstam izlietoja EUR 110 801 EUR  no Rīgas domes budžeta līdzekļu programmas „Sociālie pabalsti Rīgas pilsētas iedzīvotājiem”. 2015. gadā plānots līdzīgs finanšu izlietojums. No 2015. gada 1. jūnija saņemti jau 115 rīdzinieku iesniegumi.

Informāciju sagatavoja: Rīgas domes Labklājības departamenta Iedzīvotāju informēšanas nodaļas  vadītāja Lita Brice, tel.67105925; mob.tel. 26385691, e-pasts:lita.brice@riga.lv