Senioru zvanu centrs – iespēja senioriem nejusties vientuļiem arī sociālās distancēšanās laikā27.04.2020 11:07

Laikā, kad spēkā stājusies virkne ierobežojošu pasākumu ar mērķi samazināt pieaugošo slimības Covid-19 izplatību, ieviestie sociālās distancēšanās drošības pasākumi būtiski ietekmē līdzšinējās saskarsmes veidus un savstarpējo komunikāciju.   

Pabalsts krīzes situācijā Rīgas pašvaldībā22.04.2020 12:44

Šobrīd krīzes pabalsts Rīgas pašvaldībā piešķirts 103 rīdziniekiem.

Informācija ārvalstu studentiem, kuri nonākuši ārkārtējā situācijā saistībā ar COVID-1917.04.2020 15:12

Laikā, kamēr visā valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija sakarā ar Covid-19 izplatību, Rīgas pilsētas pašvaldība var piešķirt pabalstu krīzes situācijā arī ārvalstu studentiem, kuri Covid - 19 izplatības apstākļos ir palikuši Latvijā, studē attālināti un kuriem nav iztikas līdzekļi pamatvajadzību nodrošināšanai, ko paredz grozījumi likumā “Par valsts institūciju darbību ārkārtējās situācijas laikā saistībā ar Covid-19 izplatību” un Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā.   

Rīgā veiktas izmaiņas patversmju darbā16.04.2020 10:44

Ņemot vērā epidemiologu ieteikumus, lai mazinātu saslimstības riskus, un klientiem paplašinātu uzturēšanās telpas ir veiktas izmaiņas patversmju darbā Rīgas pilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā periodā no 15.04.2020. līdz 14.07.2020.

Siltā ēdiena izsniegšana mazaizsargātajiem rīdziniekiem tiek nodrošināta desmit vietās08.04.2020 16:44

Bezmaksas ēdināšanas pakalpojums mazaizsargāto iedzīvotāju grupām darbojas tikai darba dienās, silto ēdienu var saņemt līdzi nešanai savos traukos. Silto ēdienu persona var saņemt, uzrādot Rīdzinieka karti, kurā elektroniski ir ievadīta Rīgas Sociālā dienesta izziņa.

Rīgā ģimeņu atbalstam uzsāks veikala norēķinu karšu izdali pārtikas iegādei08.04.2020 14:19

No 14. aprīļa Rīgas pašvaldībā reģistrētās maznodrošināto, trūcīgo un daudzbērnu ģimenes, kuras ir reģistrētas Rīgas pilsētas pašvaldības ģimeņu atbalsta reģistrā, saņems mazumtirdzniecības veikala norēķinu kartes pārtikas produktu iegādei, kas ir saskaņā ar Rīgas domes pagaidu administrācijas 3. aprīļa sēdē pieņemto lēmumu “Par Rīgas pilsētas pašvaldības atbalstu izglītojamo ģimenēm ārkārtējās situācijas laikā”.

 

Labklājības departaments Eiropas Sociālā tīkla darba grupā prezentē labo praksi par sociālo un veselības aprūpes pakalpojumu integrāciju sociālajās mājās07.04.2020 12:36

Pagājušajā nedēļā, 3. aprīlī, Rīgas domes Labklājības departamenta Sociālās pārvaldes priekšnieks, Mārtiņš Moors piedalījās Eiropas Sociālā tīkla (angl. Europe Social Network, www.esn-eu.org) rīkotajā vebinārā jeb seminārā interneta vidē par pilsētas sociālo pakalpojumu lomu integrācijas un ilgtspējības stratēģiju attīstībā, kurā prezentēja Rīgas pilsētas pašvaldības labo praksi par sociālo un veselības aprūpes pakalpojumu integrāciju sociālo dzīvojamo māju kompleksā Imantas 8.līnijā.

Rīgas pilsētas pašvaldības ģimeņu atbalsta reģistrā pieaudzis reģistrēto ģimeņu skaits07.04.2020 11:51

Rīgas domes pagaidu administrācija 3. aprīlī pieņēma lēmumu piešķirt mazumtirdzniecības veikala norēķinu kartes pārtikas produktu iegādei to izglītojamo ģimenēm, kuri apgūst pirmsskolas, pamatizglītības vai vispārējās vidējās izglītības programmas pašvaldības vai privātajās izglītības iestādēs, un kas saskaņā ar Rīgas Sociālā dienesta lēmumu atbilst trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes statusam, kā arī tām ģimenēm, kuras reģistrētas Rīgas pilsētas pašvaldības ģimeņu atbalsta reģistrā (turpmāk - Reģistrs), un saistībā ar to ir palielinājies Rīgas pilsētas pašvaldības ģimeņu atbalsta reģistrā reģistrēto ģimeņu skaits. 

Rīgas pašvadības sociālās aprūpes centru iemītnieki saņem jaunus mobilos telefonus06.04.2020 16:56

Rīgas domes Labklājības departaments pagājušajā nedēļā apzināja situāciju, kā notiek komunikācija starp sociālās aprūpes centru iemītniekiem un viņu tuviniekiem karantīnas laikā, un jau šodien vecāka gada gājuma cilvēki, kuriem tas ir nepieciešams, saņēma jaunus mobilos telefonus.

Rīgas sociālās aprūpes centri strādā pastiprinātas drošības apstākļos03.04.2020 15:06

Ilgstošas sociālās aprūpes centru pakalpojumu 2020. gadā Rīgas pilsētas pašvaldības iedzīvotājiem nodrošina 3 pašvaldības iestādes.