Darba iespēju festivālā gaida sociāli atbildīgus uzņēmumus24.04.2024 09:55

Ar Rīgas domes atbalstu maijā tiek rīkots jau piektais darba iespēju festivāls “Visiem!”, un tā mērķis ir inovatīvā un praktiskā veidā savest kopā darba devējus ar potenciālajiem darbiniekiem, bet izglītības iestādes – ar saviem nākotnes audzēkņiem. Rīkotāji - sociālais uzņēmums “Ligero” un biedrība “Ilgtspējīgas uzņēmējdarbības atbalstam” - aicina uzņēmumus, biedrības, valsts un izglītības iestādes pieteikt savu dalību vēl līdz 8. maijam.

Festivāls norisināsies 24. maijā no pulksten 15 līdz 20 Vērmanes dārzā. Tas tiek rīkots ar mērķi palīdzēt atrast darbu cilvēkiem ar invaliditāti, jauniešiem bez iepriekšējas darba pieredzes, pirmspensijas vecuma cilvēkiem, ilgstošiem bezdarbniekiem un jaunajām māmiņām, kurus nereti daļā sabiedrības uzskata par neiederīgiem darba vidē.

Pasākums nodrošina iespēju brīvā un draudzīgā klātienes atmosfērā iepazīstināt ar uzņēmuma vai organizācijas darbību, piedāvātajām darba vakancēm, mācību iespējām un vienlaikus lauzt stereotipus un aizspriedumus par dažādām profesijām. Festivāls ir atvērta satikšanās platforma, kuras saturu veido paši dalībnieki, sniedzot tā apmeklētājiem iespēju izzināt profesiju aizkulises un izmēģināt tās praksē.

Šogad festivālā arī aicināti piedalīties uzņēmumi, kas var piedāvāt darbu skolēniem vasaras brīvlaikā, kā arī augstskolas, koledžas un tehnikumi, kas vēlas praktiskā veidā parādīt piedāvātās izglītības iespējas un apgūstamo profesiju daudzveidību. Uzņēmumi, organizācijas un izglītības iestādes aicināti piedalīties ar radošām meistarklasēm un interaktīviem stendiem. Dalību iespējams pieteikt līdz 8. maijam “Ligero” mājaslapā www.ligero.lv.

Festivāls top sadarbībā ar Invalīdu un viņu draugu apvienību “Apeirons” un Latvijas Jaunatnes padomi. Tas tiek līdzfinansēts Rīgas valstspilsētas Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.