Aktuāla informācija par Rīgas pašvaldības sociālo atbalstu19.10.2020 15:15

 1. Rīgas Sociālā dienesta teritoriālie centri klientus klātienē pieņem TIKAI pēc iepriekšēja pieraksta pa tālruni. Uz pieņemšanu jāierodas sejas aizsargmaskā un stingri jāievēro epidemioloģiskās drošības nosacījumi!
 2. Rīgas Sociālā dienesta Dienas centru un Kopienas centra aktivitātēs var piedalīties TIKAI pēc iepriekšēja pieraksta. Šonedēļ turpinās dienas centros aizsāktā radošā iniciatīva “Radi prieku un vairo drošību”, kuras mērķis ir uzšūt sejas aizsargmasku, piedalīties nodarbībā klātienē var tikai pēc tam, kad iepriekš ir sazvanīts sava rajona dienas centrs, un saņemta apstiprinoša atbilde, ka var piedalīties nodarbībās.
 3. Rīgas pašvaldības trīs sociālās aprūpes centros “Mezčiems”, “Gaiļezers”un ‘Stella maris” epidemiloģiskās drošības uzturēšanai, kā arī ņemot vērā to, ka riska grupā ir tieši vecāka gada gājuma cilvēki no 19. oktobra ir  apturēti piederīgo apmeklējumi. Aicinām tuviniekus sazināties telefoniski vai interneta vietnēs, vajadzības gadījumā sociālā darba speciālisti palīdzēs senioriem izmantot viedierīces. Pienesumus saviem piederīgajiem var atstāt pie dežuranta vai apsarga, norādot klienta vārdu, uzvārdu, istabas numuru. Neskaidrību gadījumā lūdzu zvanīt aprūpes centru sociālā darba speciālistiem.
 4. Rīgas pilsētas pašvaldības naktspatversmes strādā ierastajā režīmā. Visiem jaunajiem klientiem, kas ierodas patversmēs, obligāti jāuzrāda veikts Covid-19 tests, ja tests nav veikts, tad sociālie darbinieki piesaka uz testa veikšanu, un līdz rezultātu saņemšanai klienti uzturas atsevišķā telpā.
 5. Ievērojot distancēšanos un citus drošības pasākumus, Rīgā turpina strādā 4 zupas virtuves un 10 siltā ēdiena izsniegšanas vietas. Ēdiena izsniegšana notiek TIKAI savos līdzpaņemtajos traukos.
 6. Informācija par sociālās atbalsta sistēmas darbu galvaspilsētā: sociālajiem pabalstiem un sociālajiem pakalpojumiem, zupas virtuvēm, pansionātiem, patversmēm, krīzes centriem, ES pārtikas paku izdales vietām, kas darbojas Rīgas pašvaldībā, var uzzināt, zvanot darba dienās darba laikā pa RD Labklājības departamenta BEZMAKSAS informatīvo tālruni 80005055, ārpus darba laika darbojas balss pastkastīte.
 7. Darba dienās darba laikā informāciju par sociālo palīdzību un sociālajiem pakalpojumiem var saņemt, zvanot pa Rīgas Sociālā dienesta informatīvo tālruni 67105048.
 8. Darba dienās no plkst. 10.00 līdz 14.00 strādā Senioru zvanu centrs, pa kuru var uzzināt tālruņus, mājas lapas, kur meklēt sev svarīgo informāciju vai vienkārši aprunāties par sev aktuālām tēmām. Senioru zvanu centra tālruņa numuri ir 20224913, 25643438 un 29438355.
 9. Arī bērni un jaunieši šajā neierastajā laikā jūtas apmulsuši un nobijušies. Mācības klātienē ar stingriem drošības nosacījumiem vai mācības attālināti, treniņu un pulciņu pārtraukšana daudziem liek justies vientuļi. Ir kāds jautājums, vēlies aprunāties? Raksti uz domajutidari@riga.lv.
 10. Brīvprātīgā darbu koordināciju Rīgā nodrošinās Latvijas Sarkanais Krusts un Latvijas Samariešu apvienība, kuri ir ilggadēji RD Labklājības departamenta sadarbības partneri ar starptautisku pieredzi brīvprātīgā darba koordinēšanā. Gan tos cilvēkus, kam nepieciešama palīdzība, gan brīvprātīgos, aicinām sazināties ar Latvijas Sarkano Krustu pa tālruni: 67336651, Latvijas Samariešu apvienība: 26602002 vai diennakts tālruni 8898. Abas organizāciju brīvprātīgajiem var uzticēties, jo pirms tam jau ar koordinatoru būs pārrunāts palīdzības veids.
 11. Ar jaunumiem un aktualitātēm par sociālā darba organizēšanu galvaspilsētā var iepazīties RD Labklājības departamenta mājas lapā: riga.lv, savukārt informācija par veselības veicinošiem un atkarības profilakses jautājumiem pieejama mājas lapā: veseligsridzinieks.lv, kā arī sociālajos tīklos.
 12. Aicinām neizpaust svešiniekiem ne savas dzīvesvietas adresi, ne personas datus. Ja nepazīstams cilvēks jums klātienē vai telefoniski piedāvā kaut ko iegādāties, aicinām nedarīt to! Labāk pārrunājiet radušos situāciju ar saviem tuviniekiem pirms kādu darbību veikšanas. Nelaidiet savā dzīvoklī nepiederošas personas, nekādā gadījumā neveiciet skaidras naudas darījumus un pārskaitījumus svešiniekiem.

  Būsim atbildīgi par savu un arī par līdzcilvēku veselību un drošību!

Informācija uz 19.10.2020.