• RDLD - LV
  • DEPARTAMENTS
  • Aicinām atbalstīt Rīgas domes Labklājības departamenta projektu Eiropas Sociālā tīkla konkursā

Aicinām atbalstīt Rīgas domes Labklājības departamenta projektu Eiropas Sociālā tīkla konkursā12.11.2021 12:15

Rīgas domes Labklājības departamenta projekts “Pretkritienu sistēmas tehnoloģijas ieviešana sociālajos aprūpes centros Rīgā” ir izvirzīts finālbalsojumam Eiropas Sociālo pakalpojumu balvai kategorijā “Tehnoloģiskie rīki”. Eiropas Sociālo pakalpojumu balvu organizē Eiropas Sociālais tīkls (angl. Europe Social Network, www.esn-eu.org), lai atzītu izcilību sociālajos pakalpojumos un aprūpes nodrošināšanā Eiropā un aiz tās robežām. Kategorijā “Tehnoloģiskie rīki” ir nominēti 6 projekti. Labklājības departamenta konkurenti šajā kategorijā ir pārstāvji no Azerbaidžānas, Rumānijas, Spānijas, Lielbritānijas un Zviedrijas.

Uzziņai: Rīgas pašvaldības sociālās aprūpes centrā «Mežciems» kopš 2019. gada tika īstenots pilotprojekts, kura ietvaros tika izmēģināti pieci viedie klientu uzraudzības sensori, kas personālam palīdz noteikt novirzes pacientu ikdienas aktivitātēs, pieskata iestatīto telpu un brīdina aprūpētāju, ja rodas situācija ārpus ikdienas normas un medicīnas personāls var ātri reaģēt, rīkojoties atbilstoši situācijai. Piemēram, sistēma fiksē nepamatotas temperatūras izmaiņas, uztver skaņas, kliedzienus, blīkšķus, ilgstošu, neizskaidrojamu kustību telpā, klienta kritienus utt.. Ņemot vērā pilotprojekta rezultātus, tika atbalstīts lēmums šādus sensorus uzstādīt visos trīs pašvaldības sociālās aprūpes centros. Sistēmu lietošanā ir plānots nodot līdz šī gada beigām.

Konkursa balsojums turpināsies līdz nākamās nedēļas piektdienai, 19. novembrim – katra balss ir svarīga! (Uzvarētāju nosaka: publiskais balsojums 35% un žūrijas balsojums 65%).

Lai balsotu, jāieiet ŠEIT. Jānospiež poga "Vote". Jāieraksta savs vārds, e-pasts un pašam jāizveido parole. Tad jāizvēlas “Technology Tool Award” un jāatzīmē sestais projekts (pēdējais) pēc kārtas. Darīts!

Jāpiebilst, ka Rīgas pilsētas pašvaldība šajā konkursā piedalījās arī iepriekšējos gados ar labām sekmēm. Šī gada uzvarētājs tiks izvēlēts 3. decembrī Sociālo pakalpojumu balvas pasniegšanas pasākumā Briselē.

Eiropas Sociālais tīkls ir izveidots, lai apgūtu inovatīvus risinājumus un uzlabotu sociālo pakalpojumu kvalitāti. Tas apvieno institūcijas, kuras veido, pārvalda un īsteno sociālos pakalpojumus. Rīgas domes Labklājības departaments piedalās tīkla pasākumos kopš 2013. gada sākuma. Vairāk informācijas par Eiropas Sociālo pakalpojumu balvu: www.esn-eu.org/events/european-social-services-awards-essa.